Kariéra

Kariéra

Skupina Black SabbathOzzyho nejvíce obdivoval skupinu The Beatles, kterou se také nechal inspirovat. V roce 1967 založil svoji první skupinu, spolu s Geezerem Butlerem. Tato skupina se jmenovala Rare Breed. Ovšem nebyla úspěšná. Po odehrání druhého koncertu se definitivně rozpadla.

Spolupráce s Geezem ovšem neskončila. Spolu s kytaristou Tommym Iommim a bubeníkem Billem Wardem založili zcela novou kapelu – Earth. Velmi často ovšem docházelo k zaměňování názvu, a tak se skupina rozhodla změnit název. V roce 1969 vznikla tak nová skupina, která měla název Black Sabbath. S touto kapelou byla podepsána smlouva nahrávací společností Warner Bros. Records.

Skupina Black Sabbath získala své jméno podle filmu Maria Bavy. Okamžitě se stala velice populární. První dvě alba skupiny, Black Sabbath a Paranoid, se velice dobře prodávaly. Jak sláva skupiny stoupala, Ozzy začínal mít problémy s alkoholem a drogami. To mělo za následek, že v roce 1978 musel Ozzy opustit kapelu.

Ozzy OsbourneJeho hudební kariéra tím však neskončila. Vydal se totiž na sólovou dráhu a začal vlastní projekt Blizzard of Ozz. Také jeho sólová kariéra byla velice úspěšná a komerčně úspěšnější, než když vystupoval se skupinou.

Brzy se však opět vrátil ke své skupině Black Sabbath. V té tobě nahráli jednu z nejoblíbenějších písní – Never Say Die! Ozzyho problémy s alkoholem však i nadále přetrvávali a v roce 1979 byl Ozzy ze skupiny definitivně vyhozen. To mělo za následek, že po dobu tří měsíců nevycházel z hotelového pokoje a užíval si alkoholu a drog. Za jeho záchranou stále jeho budoucí žena Sharon Ardenová, která nabídla, že mu bude dělat manažera na jeho sólové dráze.

A tak začala jeho cesta. Ta však byla neustále doprovázena různými aférami, díky kterým byl několikrát zatčen a souzen. Jeho manažerka ho pak přemluvila, aby opět spolupracoval se svou bývalou kapelou. A tak v roce 1980 vzniklo album Blizzard of Ozz, které se stalo dokonce platinovou deskou. Za jeho sólovou dráhu nahrál Ozzy 11 desek.

V současné době opět hraje se svojí skupinou Black Sabbath.

O webu

Naše webová stránka je věnována jednomu z největších hudebních umělců – Ozzymu Osbournovi. Jedná se jednoho z nejkontroverznějších zpěváků, který si svým postojem a především nádherným hlasem získal miliony fanoušků. Zde se dozvíte o životě tohoto hudebního génia a také o jeho úspěšné kariéře. Ozzy také vydal knihu I Am Ozzy, která získala velkou popularitu. Ozzy je prostě legenda!