Životopis

Životopis

Ozzy Osbourne Den 3. prosince 1948 patří k těm významnějším. Světlo světa totiž spatřil jeden z nejkontroverznějších světových zpěváků, který má osobitý styl a nezaměnitelný hlas. Mluvíme zde o britském zpěváku heavymetalové skupiny Black Sabbath.

Ozzy Osbourne, vlastním jménem John Michael Osbourne, pochází z britského města Aston z Birminghamu.

Ozzy se narodil do chudé dělnické rodiny. Ozzy s rodinou žili v blízkosti továren, které byly ovšem za druhé světové války vybombardovány. Jeho rodina velice strádala nedostatkem peněz. Ozzyho dětství nebylo nijak šťastné. Jeho táta byl alkoholik, který Ozzyho i jeho matku často bil. Měl také mnoho sourozenců.

Mladý Ozzy na koncertěJiž v mládí ovšem nebyl žádným svatouškem. Ve škole míval problémy s kázní a často se se svými spolužáky bil. Na jeho obranu musíme říci, že velmi často schytával právě od svých spolužáků posměšky. Učení mu také příliš nešlo. Měl problémy zejména s psaním a čtením. Nakonec se zjistilo, že trpí dislexií. Hned po základní škole začal pracovat, ale příliš se mu nedařilo. Vystřídal celou řadu zaměstnání. Pracoval například jako instalatér či můžeme zmínit jeho práci na jatkách.  Za své drobné kriminality se dokonce dostal do vězení. Odcizil totiž pár ramínek na oblečení a několik jablek. Za tento trestný čin byl odsouzen k třem měsícům vězení. Následně poté se zapřísahal, že ve vězení již více neskočí.

Později dostal velice lákavou nabídku, aby hrál ve skupině, která by hrála písničky v podobném stylu jako slavná skupina Beatles. Jelikož byl Ozzy jejich velkým obdivovatel, dlouho neváhal a v této skupině začal brzo vystupovat. Tato skupina ovšem dlouho nevydržela a rozpadla se. Tak to byly první začátky hudební kariéry této velké legendy.

Ozzyho manželka se jmenuje Sharon, která byla Ozzyho manažerkou. Ozzy má celkem 5 dětí: Jessicu, Louise, Aimee, Kelly a Jacka.

O webu

Naše webová stránka je věnována jednomu z největších hudebních umělců – Ozzymu Osbournovi. Jedná se jednoho z nejkontroverznějších zpěváků, který si svým postojem a především nádherným hlasem získal miliony fanoušků. Zde se dozvíte o životě tohoto hudebního génia a také o jeho úspěšné kariéře. Ozzy také vydal knihu I Am Ozzy, která získala velkou popularitu. Ozzy je prostě legenda!